АкціїСША

Найкращий день Акції США після засідання ФРС з липня

  • Акції США різко зросли після засідання ФРС, на якому було оголошено, що немає потреби в радикальних заходах, незважаючи на торговельну політику Білого дому.
  • Ринки сприйняли підсумки засідання як м’які, що дозволило інвесторам відновити купівлю акцій після тижневого розпродажу, незважаючи на очікування вищого рівня інфляції у майбутньому.

19 березня найкращий день Акції США. Вони показали найсильніше зростання в день засідання ФРС із грошово-кредитної політики з липня минулого року, зазначає Bloomberg.

Інвестори почали відкуповувати папери після чотиритижневого розпродажу, під час якого індекс S&P 500 ненадовго входив до зони технічної корекції. Приводом для оптимізму став виступ глави ФРС, який дав зрозуміти, що регулятор не бачить необхідності в радикальних заходах у відповідь на торговельну політику Білого дому здатну прискорити інфляцію.

Деталі

  • Індекс широкого ринку S&P 500 зріс у середу на 1,1% і закрився на позначці 5675 пунктів.
  • Індекс «блакитних фішок» DJIA зміцнився майже на 1%, закрившись на рівні 41 964 пункти.
  • Індекс акцій технологічного сектору Nasdaq Composite зріс на 1,4% до 17 750 пунктів.
  • Зростання індексів очолили великі технологічні компанії, зокрема Nvidia (NVDA.US) (+1,8%) та Tesla (TSLA.US) (+4,7%). Акції Boeing (BA.US) (+6,8%) зміцнилися після того, як компанія заявила, що відтік коштів у першому кварталі почав сповільнюватися. NASA повідомило, що поки не відмовлятиметься від використання човника Starliner у місіях, а відправить його на доопрацювання.
  • На тлі заяви ФРС про збереження курсу на зниження ставки доходність дворічних казначейських облігацій опустилася нижче за 4%.
  • Біткоїн зріс на 4,2% до $85,5 тис.

Чому виросли акції США

ФРС, як і очікували аналітики, 19 березня зберегла діапазон ставки на рівні 4,25-4,5%. У своєму прес-релізі регулятор зазначив, що невизначеність щодо економічних перспектив посилилася.

На прес-конференції голова ФРС Джером Пауелл заспокоїв стурбованих митами інвесторів, давши зрозуміти, що регулятор не бачить необхідності в радикальних заходах перед торгівельною війною, пише Bloomberg.

«Економіка в цілому залишається сильною і за останні два роки суттєво просунулась до досягнення наших цілей. Умови на ринку праці залишаються надійними, а інфляція стала ближчою до нашої довгострокової мети в 2%, хоча все ще залишається дещо підвищеною», — заявив Пауелл.

При цьому він зазначив, що, за поточними прогнозами, будь-які стрибки цін через мита, швидше за все, будуть короткочасними.

Рішення ФРС про збереження ставки ухвалено на тлі загострення торгових суперечок між США та ключовими партнерами. Раніше, цього місяця президент Дональд Трамп ввів мита на імпорт із Канади, Мексики та Китаю, а також пригрозив ЄС запровадити мито на алкоголь у 200%. У відповідь Канада та Китай оголосили про дзеркальні заходи. Тимчасові звільнення від мит на частину товарів із Канади та Мексики закінчуються 2 квітня. На цьому тлі фондові ринки зазнають тиску, відзначає CNBC. Dow і S&P 500 опустилися більш ніж на 6% і 7% від недавніх максимумів, а Nasdaq приблизно на 12%.

Що кажуть аналітики

Ринок сприйняв підсумки засідання ФРС як м’які: регулятор не демонструє явного занепокоєння ні щодо інфляції, ні щодо стану економіки, пояснив Bloomberg Крістіан Хоффманн із Thornburg Investment Management.

Фондові індекси зросли, незважаючи на те, що оновлені прогнози ФРС передбачають слабкіше економічне зростання у 2025 році і вищу інфляцію. Теоретично це негативно для ринку акцій, зазначає Bloomberg. Аманда Лайн з BlackRock (BLK.US) пояснює це тим, що ринки вже заздалегідь заклали в ціни акцій погіршення макроекономічної картини.

«Останні тижні були болючими для акцій, і зниження очікувань зростання (ВВП) з одночасним підвищенням інфляції вже частково враховано в котируваннях». – Крістіан Хоффманн із Thornburg Investment Management.

За даними Bank of America (BAC.US), інвестори протягом місяця скорочували вкладення в американські акції найшвидшими темпами за всю історію спостережень. Після засідання ФРС керуючі фондами отримали можливість для покупки акцій на нижчих рівнях.

«ФРС досить змінила формулювання та прогнози, щоб ринок, який очікував жорсткої позиції, відчув необхідність купувати акції та облігації». – Пітер Тчір з Academy Securities.

Джерело
Bloomberg

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button